Прага и «The Beatles»

Здавалося б, ну що може бути спільного між старовинним європейським містом і учасником «чудової четвірки», який тут жодного разу в житті не був? Так то воно так, але от тільки один з найвідоміших пам'ятників Джону Леннону розташовується якраз в Празі і називається він «Стіна Леннона».

 Наша компания «УКРТРАНСИНТЕР» занимается таможенно-брокерскими услугами. Подробную информацию о компании можете найти на сайте : ukr-trans.com.ua . Мы помогаем предпринимателям занимающимися торговлей товаров из Европы, Азии, Америки и стран третьего мира.


Її не доведеться довго шукати: знаючи адреса (Велкопреворская площа, Мала Країна) можна взяти в оренду авто в Празі, а можна скористатися громадським транспортом.

Діставшись до місця призначення, кожен розуміє, що місце це - незвичайне і несе в собі дивовижну енергетику минулих років, яка тісно переплітається з сьогоднішніми реаліями. Стіна, як живий організм, з року в рік оновлюється і змінює свій зовнішній вигляд. З'являються нові написи, зникають старі. Незмінними залишаються лише графіті з рядками улюблених пісень.

Історія Стіни починається з 1980 року, відразу після смерті відомого музиканта. Його пісні стали гімном свободи, який обрала для себе чеська молодь, щоб показати своє ставлення до диктатури правлячого режиму. Першим малюнком на стіні став портрет Леннона, а потім з'явилася підводний човен. Виклик був кинутий.

Стіна Леннона в Празі. Фото з сайту amazonaws.сомСледующие етапи існування Стіни були справжньою трагедією. Оскільки молодь Чехії вибрала її основним символом свого протистояння з комуністичним режимом Густава Гусака, у 1988 році між незадоволеними студентами і поліцією сталося масове зіткнення на Карловому мосту. Останній знаходиться в безпосередній близькості від Стіни Леннона.

Послідувала низка арештів, причому причини затримання вибиралися найбільш «популярні». За словами правоохоронних органів одні учасники мітингу були в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння, інші - були просто несамовитими.

Але рух був настільки масовим, що навіть отримало свою назву - «Леннонизм» (не плутати з ленінізмом!). Всі малюнки і написи зі стіни весь час стиралися, але, як за помахом чарівної палички, на наступний ранок з'являлися нові. Це неоголошене офіційно протистояння тривало багато років.

І сьогодні, через майже 35 років, Стіна Леннона продовжує покриватися все новими малюнками й написами.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27