Пам'ятки Оломоуц Чехія

 

Пам'ятки Оломоуц. Військовий госпіталь у стінах колишнього монастиря Градишка

 

Військовий госпіталь виник у зв'язку із зміцненням Оломоуца після поразки, завданої австрійської армії пруськими військами і втратою Сілезії в 1742 році.На початку для потреб військового госпіталю відвели частину міського шпиталю Святого Духа - будівлі, де сьогодні розмістився музей мистецтва.

   

У 1785 році госпіталь переїхав до перебудоване для цієї мети будівля колишнього єзуїтського монастиря.Своє перше випробування він пройшов вже незабаром після вторгнення військ Наполеона.

 

Значимість госпіталю зростала з відкриттям нових корпусів.У 1905 році на території Градишка відкрили інфекційне відділення, а в 1910 році побудували Земебранскую лікарню на Пастеуровой вулиці, яку через 10 років приєднали до військового госпіталю; тут і зараз знаходиться хірургічне відділення.У 1905 році тут було встановлено один з перших рентгенівських апаратів в Чехії.

 

величезний потік пацієнтів через Prosel військового Госпіталь та його філіях в роки Першої світової війни.Проголошення незалежності Чехословацької республіки також не принесло спокій у ці стіни; так вийшло через етнічного розколу персоналу (німці-чехи).Німці навіть намагалися знищити медичне обладнання, але чеський персонал не дозволив це зробити.

 

По закінченні 20 років на військовий госпіталь обрушуються нові біди у вигляді окупацією фашистами Чехословаччині.Спочатку німці зайняли корпус на Пастеуровой вулиці; але незабаром цього стало мало, і вони перебралися на територію Градишка, а весь медичний персонал госпіталю перевели в корпус інфекційного відділення.Лікарям доводилося працювати з обмеженим ресурсом медикаментів і перев'язувального матеріалу.Багато лікарів брали участь в русі опору, за що були разом зі своїми сім'ями відправлені до концентраційних таборів.

Возможно вам понравится

Відпочинок в Хорватії з турфірмою ТОВ Каліпсо Плюс Шимкент - Прес-reliz.ru (прес-реліз)
Menedžery Компанія ТОВ Каліпсо Плюс Шимкент govorât, що всі туристи voshiŝaûtsâ пишна рослинність horvatskih острова... До основних визначних пам'яток Хорватії відносяться міста Спліт і Дубровник.Обидва міста заслуговують особливої ​​уваги. ..

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27