Пам'ятки Брно Чехія

Чеське місто Брно є не тільки столицею Моравії, а й другим за розміром і значущістю містом в Чехії після столиці, Праги.Перші згадки про нього відносяться до 11-го століття, коли це був ще не місто, а фортеця, яка з часом почала розростатися.Все нові й нові будівлі зводилися навколо сумнозвісного замку Шпільберк, який служив спочатку потужною фортецею для захисту Моравії від нападів з південного боку, а потім багато століть був однією із найжахливіших і похмурих тюрем.

 

Звідки взялася назва міста, достеменно невідомо, але існує кілька версій.За однією з них, Брно - це якась трансформація слова «брніті», що перекладається як «боронити» або «зміцнювати»; за іншою - спотворене найменування кельтського міста Ебуродунон; по третій - від слова «пагорб».Так чи інакше, але Брно до самої середини 19 століття мав оборонне значення.

   

В 12 столітті місто називалося Бржетіславскій град і являв собою центр удільного князівства Пржемисловічей.Через століття він став королівським вільним містом, а потім - резиденцією моравських маркграфів.Починаючи з 14-го століття, в місті кожні два роки стали проводитися земські сейми, на яких вирішувалися питання місцевого самоврядування.Коли відбулося повстання гуситів, Брно залишився вірним своєму королю.Історія показує, що вже в Середні століття місто мало важливе значення і грав одну з головних ролей у багатьох подіях.

 

За часів правління Ладислава Погробека з міста були вигнані євреї, а, перейшовши у володіння Габсбургів, Брно став найважливішим культурним та економічним центром всієї Моравії. Цьому сприяло сприятливе географічне положення міста, тому щорічно тут проводилися ярмарки міжнародного масштабу.У період Тридцятирічної війни Брно був двічі облягав шведами і один раз - пруссами, проте всі облоги були гідно витримані.

 

з 1777 року місто «уподобало» єпископство і зробило його своїм центром.Найвідомішим храмом міста є собор Св. Петра і Павла. Але в місті діють і інші храми, що мають багату історію і цікаву архітектуру: базиліка Вознесіння Діви Марії, костел св.Якуба (Якова), Червоний костел та інші.

 

В 19-му столітті відбувається становлення промисловості, і місто стає найважливішим центром чеського робітничого руху.У 1899 Брно обзавівся власним університетом, а в 1918-му увійшов до складу республіки Чехословаччини.У період другої світової війни був сильно зруйнований, але 26 квітня 1945 звільнений радянськими військами.По закінченні війни більшість німців з міста було вигнано.

Возможно вам понравится

Екскурсійний тур по Європі з відпочинком на Лигурийской узбережжі Італії - Interf-Захід
Сніданок. Сніданок. Переїзд в Прагу. Obzornaâ тури Прага - місто, де budut постійні ноги Bolet, які легко nabiraeš фунтів два lišnego одяг і де ви витрачаєте будинок Deneg на АБСОЛЮТНО nezaplanirovannye покупки.І при цьому Прага - місто, .. Сніданок.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27