Достопримечательности Шри-Ланки

Екзотичні країни завжди представляли великий інтерес для широкого кола туристів. Не можна обійти увагою таку країну, як Шрі-Ланка. Ця країна цікава безліччю своїх пам'яток, куди входить велика кількість пам'ятників архітектури, стародавні міста, унікальні старовинні монастирі, королівські палаци, з їх садками та іригаційними системами, а також дивовижної краси скульптурами і живописом. Все це вказує на великі культурні та технологічні досягнення стародавніх цивілізацій.

Для успешной продажи товары необходима хорошая упаковка, наша компания изготовляет дизайн упаковки для любого товара.


Пам'ятки Шрі-Ланки викликають живий інтерес у туристичних колах всієї нашої планети. Для любителів історії тут знайдуться стародавні міста, старовинні монастирі, оборонні форти, королівські палаци, і велика кількість пам'яток дивовижною стародавньої архітектури. Для любителів природи тут справжній рай. Вони можуть зануритися в глибину світу тропічних джунглів, надзвичайної краси гірських водоспадів, і безлічі національних парків з їх дивовижним світом тварин і рослин.

Наша подорож почнемо з древнього міста Анурадхапура. Це місто відноситься до числа найдавніших міст Шрі-Ланки і є столицею Північної Центральної провінції. Перші поселення на місці на місці сьогоднішнього сучасного міста виникли ще в VI столітті до нашої ери. Зараз можна спостерігати в центрі і на околицях сучасної Анурадхапури численна кількість пам'яток давніх часів, які внесені в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. До їх числа відносяться дзвоновидні ступи(дагоби) Тхупарама, Руанвели з кам'яними статуями Будди, палаци, штучні водойми, монастир Исурумуния. Також тут росте дерево Бо, держак якого відповідно до древнього переказами освятив сам Будда.

місто Анурадхапура

Сігірія. У центральній частині острова знаходиться мальовнича гора Сігірія, з залишками палацу, спорудження якого відноситься до V століття. У V столітті король Касапа, побоюючись переслідувань свого брата, вирішив побудувати на горі Сігірія неприступну фортецю. На горі також був побудований дивовижної краси місто, оточений прекрасними садами з фонтанами і басейнами. Протягом 20-ти століть тут знаходився буддійський монастирський комплекс, з печерними храмами, садами і водоймами. В даний час Сиригия відома широкому колу туристів завдяки своїй галереї з фресками, на яких зображена процесія напівоголених жінок, немов ширяють у повітрі. За галереєю слід "Дзеркальна стіна", списана письменами вихваляють красу цих жінок.

Висота гори складає приблизно 200 м. На її вершині стояв колись розкішний палац із залами і театром, басейнами і терасами. Сьогодні тут можна побачити лише руїни храму. На гору веде унікальна сходи, щаблі якої вирізані між лапами, щелепами і горлом лева воістину колосальних розмірів. До наших часів тут зберігся гігантських розмірів королівський трон.

гора Сігірія

Щоб піднятися на вершину гори, необхідно пройти по вузьких і крутих сходах і по висячому містку над прірвою. Місцеве населення активно користується цією обставиною. При переході по містку вони починають приставати до туристів, злегка підштовхуючи їх до спини, потім починають підтримувати їх за руки, як би допомагаючи туристам. А після переходу починають просити гроші за надану допомогу".

Печерний храм Дамбулла. До головних визначних пам'яток центральної частини острова відноситься буддійський монастир, створення якої відноситься до I століття до нашої ери. Храм висічений в скелі і там знаходиться велика кількість статуй Будди. На стінах храму можна побачити настінні розписи, які розповідають про історичні події давніх часів. В храмі знаходиться найбільша колекція статуй Будди, вік яких складає більше 2000 років. У XII столітті була проведена реставрація храму, а 73 статуї Будди були оздоблені золотом. Після цього храм почали називати "Золотий Печерний Храм". Знаходиться він на вершині гори, оточений лісом, де у великій кількості мешкають мавпи. Це обставина доставляє особливе задоволення туристам, які піднімаються з екскурсією до Храму.

печерний храм Дамбулла

Міхінтале. Розташований поруч з Дамбуллой пагорб Міхінтале, став у свій час місцем початку поширення буддизму по Шрі-Ланці. Зараз від храмового комплексу залишилися лише одні руїни. Пік Шрі Пада, Шріван Адіпатам з відбитками ніг Гаутама Будди, і досі викликає запеклі суперечки серед віруючих чотирьох світових релігій, які в цьому артефакт бачать підтвердження своїх релігійних переказів і поглядів.

Національний заповідник Кумана. Сьогодні Національний парк Кумана відомий широкому колу туристів своїми лагунами і рівнинами, а також великою кількістю різних видів птахів. З-за внутрішнього конфлікту в країні парк на досить тривалий час був покинутий. Зараз він отримав нове життя і починає повертати свою колишню популярність і славу.

Королівський Ботанічний сад. У шести кілометрах від міста Канді, в містечку Пераденіі розташований один з найбільших в Азії ботанічних садів. Історія створення саду починається в 1731 році, коли члени королівської родини вирішили перенести свою королівську резиденцію в Пераденіі.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27