В Чехию — на поезде

Взимку 2004 р. ми з чоловіком їздили в Чехію. Вибираючи між автобусом, ж/д і авіа, зупинилися на ж/д, як проміжному варіанті і за ціною, і по комфорту.


Взагалі, про дорозі слід розповісти окремо. Купе в поїзді тримісні, три полки одна над одною так що можна лежати або стояти в коридорі. Вагони більш вузькі, ніж російські, коридор, відповідно, теж дуже вузький, дві людини розходяться з працею. Їхали ми з Москви 24 січня, був досить сильний мороз, і в вагоні теж було досить холодно. На питання до провідника, чому так холодно, слідував відповідь:«У Вас немає шуба? Одягніть шуба, буде тепло». Коротше, в першу ніч ми спали під всієї наявної одязі.

 Если вы ищете партнёрские программы для сайта , то обращайтесь к нам , у нас вы можете посмотреть рейтинг партнёрских программ , это очень стабильные системы на которых можно заработать деньги.У Бресті міняють колеса вагонів і митниця... Все це займає 5 годин, закритий вагон, туалет, відповідно, теж закритий. Враховуючи чеське пиво, що продається провідником по 20 рублів за пляшку, протягом останнього години дві групи туристів, що їхали в нашому вагоні, вишикувалися в коридорі в живу чергу. Коротше, всім смішно, а сміятися не можна.

А глибокий сенс у тому, що приблизно через 20 хвилин потяг доїжджає до польської митниці, і туалет знову закривають. Далі до наступної ночі все йде добре. Вночі черговий митний огляд. В половині другого відчиняються двері купе, включається яскраве світло... «Ваші документи!» (це чеська митниця). Радісно засипаємо далі. Приблизно через годину: «Ваші документи!» (це польська митниця нас з Польщі випускає). Чому ми спочатку в Чехії в'їхали, а вже потім з Польщі виїхали, ніхто так і не зрозумів.

Прага. Карлів МостВ Празі в шість ранку за місцевим часом (це чотири по Москві) всі вивантажилися з поїзда неабияк пом'ятими.

У Празі в той день теж було холодно (9 градусів морозу - для Чехії це моторошний холод, У них нижче нуля взимку температура взагалі рідко опускається). Пішохідна екскурсія по старому місту спочатку проходила якось не весело - промерзлий до кісток екскурсовод і група сонних туристів. Десь через годину екскурсовод сказала: «Все, йдемо пити сваржак». Сваржаком виявилося гаряче вино зі спеціями і цукром - дуже смачно, і продається в Празі буквально на кожному розі.

Стара Прага дуже красива, але без екскурсовода не заблукати неможливо, особливо в перші дні. Не в жодному разі не можна орієнтуватися на костели, вони всі ніби клоновані.

Прага. Карлів міст зимойОб історичні пам'ятки Праги написано багато, не буду повторюватися. Самі запам'ятовуються: Карлів Міст і костел Святого Віта, які і є візитною карткою міста.

Мені ще зоопарк сподобався. Він розташований на околиці, але Прага - місто маленьке, до самої далекої околиці - півгодини їзди. Зоопарк розташований на пагорбі, на березі Влтави. Це територія парку, розбитого то у вісімнадцятому, то в дев'ятнадцятому столітті, так що парк сам по собі гарний. Там під час повені багато тварин загинуло, та відновлювальні роботи ще не закінчені. Але все одно красиво. А ще вільно гуляють по парку павичі. Ми в середу вранці там були, народу майже не було, йдемо, раптом з кущів вибігають два павичі, зупиняються і так уважно на нас дивляться. Я повз них йти якось забоялися - раптом клеваться почнуть... Добре, що трактор їхав, вони назад у кущі втекли.

Наш тур був насичений екскурсіями по маленьким чеським містах і замках. Коротко розповім.

Карлові ВарыПльзень - місто, в якому розташовано два найбільших пивних заводу: Pilsner Urquel і Gambrinus. Екскурсія на пивний завод абсолютно нецікава, а пиво цих марок і в Празі в будь-якому пивняке продають.Саме місто теж не чим не примітний.

Замок Сіхров - від Праги близько години їзди, єдиний замок в Чехії, що знаходиться в державній власності. Дуже красивий і цікавий музей. Єдиний недолік - взимку всі замки не опалюються, а в не опалювальних приміщеннях якось неприємно...

Кутна Гора - примітний оригінальним собором святої Барбари і Костницей. Кісниця - це каплиця, в якій зберігаються кістки 40 тисяч чоловік, і всі прикраси - люстри, гірлянди, щось типу мазаек - виконані з людських кісток. Вражає. У мене було відчуття якогось фільму жахів. У січні це все ще була прикрашена новорічними ялинками...

Замок Мельник - в однойменному місті. Нічого особливого цікавого.

Карлові ВарыЗамок Нелагозовец - теж так собі.

Замок Чеський Штенберг - супер. Прилепленное до гори триповерхова будівля, чудовий вигляд, так і всередині є на що подивитися.

Карлові Вари - супер, супер, супер. Знаходяться недалеко від кордону з Німеччиною, будувався місто німцями і на
типовий чеський місто зовсім несхожий. Їхати від Праги близько двох годин, дорога, на відміну від інших дуже хороша. Карлові Вари (стара його частина) знаходиться в ущелині між горами, променад вздовж річки Теплиці яка більше схожа на струмок. На Променаді дорогі готелі, в основному побудовані в 19 столітті. Чисте повітря, дешеві ресторани та дуже красиво...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27