НОВОГОДНИЕ ПРАЗДНИКИ В ЧЕХИИ - ОСОБЫЙ ДУХ ТРАДИЦИЙ

Іноді хочеться втекти від суєти буднів і знайти притулок десь дуже далеко, в іншому місці, не схожому на наше сьогоднішнє положення. І іноді достатньо зробити всього лише коротку поїздку у вдалий день в інше місто або країну, досить зробити свято самому собі або потрапити на такий в незвичайній обстановці і тоді повертається віра в свої сили, наповнюєшся позитивною енергією і з новими силами починаєш робити все задумане.


Таким особливим святом, яке кожному з нас дарує віру в чудо, відновлює сили і дає шанс почати життя з початку є Новий рік. І це свято, напевно, єдиний, який святкується в усіх країнах і найчастіше в один і той же час (якщо не враховувати різниці в часових поясах). Можна вибрати тури на Новий рік і подивитися як в інших країнах підходять до святкування цього особливого свята і які традиції з ним пов'язані у кожної з націй. Наприклад, здавалося б, Чехія – країна багато в чому схожа за своєю культурою і поглядам на нашу, тут немає екзотики і чого-небудь вигадливого.

І тим не менш, новорічні передноворічні свята тут особливі, навіть в повітрі це відчуєш. Так, можна сказати, що передноворічні свята починаються ще з дня святого Миколая, тільки святкують його тут 6 грудня. В цей день влаштовують свята для дітей і хто-небудь з дорослих переодягається у святого Миколая і дарує дітям подарунки. Потім вся країна готується до Різдва (католицького) і всі вулиці перетворюються – стають яскравими, красивими, з вогнями і різдвяними атрибутами.

Безпосередньо перед Різдвом починають ярмарок, найпишніші з яких знаходяться на головних площах кожного великого міста. При чому на цих ярмарках можна придбати все, що завгодно – від прикрас на ялинку до готових страв на стіл, а ще повеселитися, випити смачних традиційних напоїв, скуштувати національні страви прямо на свіжому повітрі і досхочу поспівати і потанцювати. З самим передднем Різдва в Чехії пов'язано дуже багато прикмет, забобонів та ворожінь, а тому якщо вам пощастило взяти участь у них, ви дуже багато чого дізнаєтеся з культури чеського народу, а також знайдете безліч цікавих розваг та ворожінь.

Самим же символом різдвяного столу стає короп. Свіжих і живих коропів відпускають в річку, а частина карпов готують на стіл. Це найголовніше блюдо на різдвяному столі в Чехії. Пам'ятайте, що за різдвяним столом в Чехії не прийнято виходити з-за столу раніше, ніж закінчиться свято, навіть самої господині, а тому все готується заздалегідь і ставиться біля столу. На Новий рік всі міста Чехії просто сяють від салютів і всі веселяться на вулицях міста. Багато люблять спостерігати за красивими вогнями з численних оглядових майданчиків, особливо в столиці. Загалом, якщо потрапити в Чехію в такі свята, то вам точно повернеться позитивний настрій і віра в диво.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27