Чехия майская. Деловое письмо.

На цей раз довелося змінити турагенство ТТВ (ТурТрансВояж) на DSBW. Причина проста - за місяць не зміг забронювати, не було місць у ТТВ. Скажу відразу, що в DSBW більше поки не хочеться звертатися, хоча нічого трагічного не сталося.

Для повышения эффективности работы вашей фирмы, Ваши служащие обязаны уметь правильно составлять деловое письмо. На нашем сайте : http://www.kiy.kiev.ua/treningi/otkritie/sekreti-delovogo-pisma вы можете подробно ознакомится с данным видом делового общения и узнать все секреты делового письма.


Що не сподобалося відразу - тур, який обрали (Чехія-Польща) скасували через недобір (чи то криза, чи то тур не популярний, хоч і недорогий). Довелося поміняти. Друге: при поверненні частини грошей (цей тур дешевше), виникли якісь проблеми. Дрібниця, але неприємно. Документи віддавали в офісі за півдоби до від'їзду, причому так це все неорганізовано, що вже краще було б, як у ТТВ, на вокзалі, перед відправленням.

Брест. Межа

Поки їхали на автобусі від вокзалу до кордону по Бресту, вразила (скороминущим поглядом) чистота на вулицях і затишність міста. Приємно подивитися. Перший раз, скільки я тут був, митницю пройшли за годину-півтора! Перед нами було два автобуси, позаду, бачив, один. А адже травневі свята! Знову криза! Нікого не шмонали, сумки не відкривали і з автобуса не виходити просили.

Туристи

Я знову в ПрагеС групою не можна сказати, що пощастило, все-таки деякі неприємні моменти були. Про деяких підлітків навіть писати не хочеться, немає ні виховання, ні поваги, ні мізків. Дзвонити вночі гіду, заважати спати, потім погрожувати ніж-то, думаю, нормальні люди не робитимуть. Гід Михайло молодець, взяв, викликав поліцію. Приїхали, оштрафували. А жінки (теж з Підмосков'я) вразили, вони запевняли гіда, щоб їм в турфірмі (підмосковній, не DSBW) менеджер, яка оформлювала документи, обіцяла безкоштовно поїздку в Дрезден, хоча і на сайті, і в каталогах, і в брошурі ясно написано - «Факультативна поїздка в Дрезден - 40 євро».

Ще один момент помітив, подорожуючи автобусом, що в групах майже не залишилося жодної людини, хто вже не подорожував автобусним туром, і немає жодного, хто не був би закордоном. Як росте добробут російських громадян і підвищується інтерес до незвіданого, чужестранному!

Польща

Польща. Готель Delta ІпПервая зупинка після кордону, як і завжди, в Padjero, де можна купити злоті, поїсти, сходити в туалет. Курс приблизно такий, 1 злотий = 10 рублів. Сніданок на двох близько 34 злотих дорожче, ніж у Чехії. Так як у Варшаву не заїжджали, то в готель приїхали зовсім не пізно, і був час погуляти по місту і посидіти в кафе-барі-піцерії. Готель DELTA IN невеликий, але затишний, номер мені сподобався, перший раз був у мене з ж/к телевізором. Польща - це ще не зовсім Європа, тому радіо не працювало, а в туалеті довелося придавити таргана.

На вечерю пили місцеве пиво Warka, скажу, що дуже навіть приємне.

Прага

Новий празький трамвайЧехия увійшла в Євросоюз, кордони відкриті, так чуднО, коли проїжджаєш колишній митний пост. Але от зупинитися довелося поміняти валюту на крони. Ми міняли 1 євро = 24.8 крон, хоча в Празі бачили курс краще (але реально сказати не можу, так як і там реклама не збігається з дійсним). Програма по приїзду стандартна - піша екскурсія від району Гратчаны до Староместской площі, вільний час, а ввечері - заселення в готель.

Готель Ocean перебував аж у Празі-10, на трамваї № 22 від Карлового мосту добиратися хвилин 50-60, але це зовсім не затьмарювало життя, тим більше, що і номер, і сам готель були цілком пристойними. Вартість проїзду залежить від часу в дорозі. Ми купували на 1 год 40 хв за 26крон. Квиток необхідно прокомпостувати, ходять контролери, але нам вони жодного разу не зустрілися.

Вечір ПрагеВид на Празький град ввечері

Якої проблеми в Празі немає - так це, де поїсти. Вибирайте будь-яке місце, де сподобається. Ціни навіть в Празі-1 нижче, ніж у Москві. На двох вийшло 930 крон. Причому наїлися вдосталь!

Питань «куди піти і що подивитися» у Празі не виникає, головне, щоб був час. В перше відвідування чеської столиці мені вдалося побувати на Староміський ратуші-вежі, що стоїть на Староместской площі. На цей раз, вже коли стемніло і була включена підсвічування, забралися на Передмостову вежу.

І Празький град постав перед нами у всій своїй красі.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27